Říjen 2008

Diskuze-Snape

31. října 2008 v 15:33 Harry Potter 6
Snape/Princ dvojí krve:

OK, slíbila jsem napsat všechno, co si pamatuju, co se týkalo Snapea/Prince dvojí krve. Hodně lidí mělo starost, zda film dostatečně zobrazuje nejednoznačnost, zda je Snape dobrý nebo zlý. To, co teď napíšu, je jen můj názor.

Už jsem mluvila o Tkalcovské ulici. Bellatrix nevyslýchá Snapea ohledně jeho loajality. Snape řekne, že Pán zla mu už o plánu, který mu chtěla prozradit Narcissa, pověděl. Bellatrix vypadá překvapeně. Myslím ale, že to nezvýší naše pochybnosti o Snapeovi, spíš to dodává důkaz, že nejen my, publikum, si myslíme, že by mohl být dobrý, ale také Bellatrix a možná další Smrtijedi.

Když jsem četla HBP poprvé, byl to jeho rozhovor s Bellatrix, který spustil mé první pochyby o Snapeově charakteru. Do té doby jsem byla přesvědčená, že je věrný Brumbálovi, i když jsem přesně nevěděla proč. Myslím, že předchozí filmy v nás nechaly stejné přesvědčení. Jenže když v knize prohlásí, že je zodpovědný za poskytnutí informací, které vedly ke smrti Emmeliny Vanceové, členky Řádu, začala jsem být nejistá. Nemohla jsem uvěřit, že by někdy Brumbál povolil Snapeovi odhalit informaci, která by vedla k něčí smrti, obzvlášť ne člena Řádu. Dřív jsem se domnívala, že Snape, využívající své výjimečné zručnosti v nitrozpytu a nitrobraně, roli Smrtijeda jen hraje. Ale být jakkoli zodpovědný za smrt člena Řádu, to mě uvedlo do vážných pochybností.

Myslím, že když Snapea vidíme podruhé, je to poté, co Draco rozšlápne Harrymu nos. On a Lenka jdou do školy a vstupují branou s okřídlenými kanci. Oba sledují Filche, jak se snaží Dracovi zabavit vycházkovou hůl, kterou s sebou vždy nosil jeho otec. Asi si myslí, že je plná černé magie. Draco se s ním hádá, pak přijde Snape a zachrání ho z nepřijemné situace. Draco hodí po Harrym nějakou urážku, pak odejde. Je toho víc v téhle scéně, ale nepamatuju si.
Co jsem ještě nikde nezmínila: je zde scéna, kdy jde Harry na vrcholek astronomické věže na schůzku s Brumbálem, aby se pak vydali do jeskyně. Vejde dovnitř a narazí na Snapea, který zřejmě něco diskutoval s Brumbálem, ten po něm vrhne svůj nechvalně známý pohled a rychle odkráčí. Je to velmi krátký okamžik a nic dalšího k tomu není řečeno. Ale myslím, že můžeme bezpečně usuzovat, že Snape a Brumbál diskutovali Brumbálovu smrt. (A/nebo to, že Harry musí umřít.)
Už jsem říkala, že když na věži Draco odzbrojí Brumbála, Harry to sleduje s připravenou hůlkou zespodu. Objeví se Smrtijedi a krátce nato se dole objeví Snape a signalizuje Harrymu, aby byl zticha. Myslím, že tím bylo myšleno, že kdyby se Snape neobjevil, Harry by se pokusil Smrtijedy zastavit, ale nejsem si jistá. Danova připravenost k boji nebyla tak znatelná. Ale přichod Snapea byl jaksi načasován, aby zabránil Harrymu v zahájení nějaké akce, protože když uvidí Snapea, jeho pozornost k tomu, co se děje nahoře, na okamžik poleví.
Zdá se, že po rozhovoru, který má Harry s Arturem a Lupinem na Vánoce o tom, že věří Snapeovi, protože mu věří Brumbál, Harry poprvé věří Snapeovi při vyvrcholení filmu, kdy Snape říká "pšššš.." způsobem "Je to v pořádku, Pottere, jdu nahoru." Harry si, stejně jako publikum, co nečetlo knihu, myslí, že Snape jde nahoru pomoct Brumbálovi.

Zdroj:potter web cz

diskuze 2.-astronomická věž

31. října 2008 v 15:27 Harry Potter 6
Žádný Mundungus Fletcher.


Pana Weasleyho nenapadne Šedohřbet. To byla jen kachna, že ho napadne místo Bila.

Harry ve filmu neříká, že je "skrz naskrz Brumbálův člověk" (není zde Brousek). Ale je zde spousta scén v průběhu filmu, které nám dávají vědět, že vztah mezi Harrym a Brumbálem není obyčejným vztahem žák - ředitel. Tohle je první film, ve kterém se mezi nimi vyvine přátelství.


Vypadá takhle astronomická věž?

Ano, takhle ta věž vypadá. Vidíte ty mezery v podlaze? Právě těmi štěrbinami bude Harry sledovat Draco/Brumbál/Snape scénu.

Diskuse o princi v češtině

31. října 2008 v 15:26 Harry Potter 6

Jak dobře vypráví film příběh?
Řekla bych extrémně dobře. A to díky všem těm změnám a přídavkům, kterých jako by bylo dost na to, aby vytvořily úplně nový způsob vyprávění příběhu prince dvojí krve. Opravdu jsem se snažila každému říct, že ačkoli vím, že jsem purista, tenhle film byl pro mne poutavý a zábavný. Ne, nebyl to úplně stejný příběh, který jsem četla, ale hned na začátku jsem zjistila, že mi to opravdu nevadí (a myslela jsem, že bude). Je to stejný příběh, ale jiný způsob jeho vyprávění. Celkově velmi dobře udělaný.

Tenhle film dává smysl, plyne od scény ke scéně velmi přirozeně, nikde není ani moc dlouhý, ani moc krátký. A příběh vypráví novým a vzrušujícím způsobem. Film nás nenechává na pochybách o důležitosti učebnice lektvarů pro Harryho a jeho úspěch ve vyučování, z ní se naučí Sectumsempra, i když hrůza zjištění, že princ je Snape, mohla být u Harryho větší, ale stále je patrná. Dracův vnitřní souboj mezi jeho snahou být krutým Smrtijedem a jeho svědomím a strachem z jeho úkolu je skvěle zprostředkovaný. Je jasné, že Harryho příští úkol najít a zničit viteály je něco, co prostě musí udělat, aby zničil Voldemorta a jeho vládu teroru v kouzelnickém i mudlovském světě. A je jasné, že mise bude obtížná a nebezpečná.

Jediná věc, co si myslím, že nebyla dobře provedena, byla nejistota, jestli je Snape dobrý nebo zlý. Reakce publika to jaksi potvrdily, nebylo žádné vyjeknutí překvapením, když Snape zabil Brumbála. Osobně si myslím, že pocit totálního zmatení a záhadnost Snapeova charakteru jsou velmi důležité, a nejsem si jistá, jestli publikum neznalé knih bylo zanecháno dostatečně zvědavé, co se jeho oddanosti týká.

Přidání humorných momentů do vážných scén jako Sectumsempra bylo dobře naplánováno, takže nekazí temnou a nebezpečnou atmosféru scén. Je to velmi rowlingovské, i když to sama JKR nevymyslela.

A vím, že jsem nepřesná a moje neschopnost dobře se vyjádřit je tady handicapem, ale film byl skutečně ohromujícně krásný. Pozemky, osvětlení a barvy byly v perfektní rovnováze a dostaly nás do správné nálady při každé scéně. Ve vzhledu a kráse podobné Vězni z Azkabanu, ale mělo to víc "kouzla ve vzduchu" (trpím, když to takhle popisuju, vím, že to slovní spojení zní jako klišé).

?Kdo je Romilda?

31. října 2008 v 15:24 New
Já jsem sice četla HP6 a to několikrát,ale nemůžu si vzpomenout,kdo je Romilda Vaneová?
Jestli to někdo ví,napište!!!!!

Dnes slaví Molly

30. října 2008 v 15:16 Slaví
Dneska slaví Molly Weasleyová

Nové fotky-některé promo

30. října 2008 v 15:09 Harry Potter 6
Malfoyová

Šedohřbet


Gary Oldman v přátelích

29. října 2008 v 8:57 Videa
Kdo se dívá na Přátele,neuniklo mu,že v nich byl včera Gary Oldman-Sirius Black

Slaví Robert

29. října 2008 v 8:40 Slaví

Slaví Robert Hardy-Kornelius Popletal je mu 83 let!

Včera slavil Devon

29. října 2008 v 8:38 Slaví
Včera svoje 20 narozeniny oslavil Devon Murray.


Kdopak to jen může být?

23. října 2008 v 11:35 Postavy
Alastor ModdyVoldemort
Skoro bezhlavý Nick
Rita Holoubková

Buclatá dáma

Kingsley Pastorek

Filius Kratiknot

Tak koho by jste poznali na první pohled?

Předměty v Bradavicích

23. října 2008 v 11:29
Přeměnování
Tento předmět učí od 1. ročníku profesorka Minerva McGonagallová. V tomto předmětu se studenti učí přeměňovat věci (např. sirku) v jiné věci (např. jehlu). Patří mezi nejdůležitější předměty. Na závěrečných zkouškách se učili přeměnit knoflík v brouka a naopak. Sama paní profesorka McGonagallová je zvěromág, umí se přeměnit v kočku.
Obrana proti černé magii
Obrana proti černé magii zatím neměla až do šestého dílu stálého profesora. Někteří říkají, že post profesora obrany proti černé magii, je zakletý a to od té doby, co o něj žádal Lord Voldemort. Většinou se zde vyučuje praxe v obraných kouzlech a teorie o kletbách, se kterými se mohou setkat kouzelníci v opravdovém světě kouzel.
V první ročníku učil Harryho Pottera obranu proti černé magii profesor Quirrell. Koktavý mužíček s turbanem okolo hlavy.

Ve druhém ročníku na post profesora obrany proti černé magii nastoupil Zlatoslav Lockhart. Takový né příliš chytrý blonďák, který si přisvojil zásluhy jiných a sepsal to ve svých spisech, díky kterým se stal populárním ve světě kouzel. Tento profesor přišel o paměť (nejspíše dlouhodobou, jak se můžeme přesvědčit v 5. díu knižní podoby). Příčinou ztráty paměti byla Ronova pochroumaná hůlka, která obrátila kouzlo zapomnění na jmenovaného profesora, když se snažil vymazat paměť Ronu Weasleymu a Harrymu Potterovi. Během tohoto období se během vyučování předčítají Lockhartovy spisy a test není ze znalostí předmětu, ale života Lockharta.
Další a asi nejoblíbenější z profesorů tohoto předmětu byl Remus Lupin. Dávný přítel Jamese Pottera, Lily Potterové a Siriuse Blacka. Obranu proti černé magii vyučoval, když byl Harry Potter ve třetím ročníku. Avšak když se rozhlásilo, že je vlkodlak, sám odstoupil, jelikož věděl, že to rodiče ostatních žáků nebudou tolerovat, a tak i přes přemlouvání Harryho Pottera odchází z bradavického postu profesora obrany proti černé magii. V některých dílech na něj vzpomínají jako na nejlepšího profesora tohoto předmětu. Zaměřil se na praktickou obranu proti černé magii. Žáci tak skutečně viděli nestvůry, o kterých se učili nebo se s nimi dokonce přímo utkali, například s Bubákem nebo bludičkou.
V Harryho čtvrtém ročníku nastupuje na dosavadní prokletý post profesora Alastor Moody. Tzv. Pošuk Moody, bývalý bystrozor, vyučuje taktéž praktickou výukou jako jeho předchůdce, avšak velice nezvyklou. První hodinu věnuje kletbám, které se nepromíjejí (Imperius, Cruciatus, Avada kedavra). Po skončení školního roku se však dozvědí, že tento profesorem není tím za koho se vydává. Je to Barty Skrk jr., který je stále ve službách Pána zla. Pravý Moody je zavřen v kouzelné skříni (nebo v truhle). Moody opouští post profesora a prý jde zpět do penze, z které před rokem odešel.
V pátém ročníku se do Bradavic velmi montuje Ministerstvo kouzel. Proto také nastupuje na post profesora tohoto předmětu Dolores Jane Umbridgeová, náměstkyně ministra kouzel. To pro Harryho začíná peklo. Jeho oblíbený předmět se mění v noční můru. Po nějakých hrůzách, které Dolores nastražila, se stala ředitelkou, ale stále učí obranu proti černé magii. Nakonec však skončí na ošetřovně, protože jí Harry s Hermionou zavedou do Černého lesa ke kentaurům. Z toho také vzešla její fobie na tento druh pololidí. Její výuka je zaměřená tak, aby se žáci nic praktického nenaučili. Ministerstvo se totiž obává, že Brumbál buduje svou vlastní armádu, se kterou chce svrhnout ministerstvo.
V šestém ročníku se po dlouhém snažení dostane na tento post Severus Snape. Dosáhl svého, jelikož dlouho toužil po tomto místě. Harry z toho moc velkou radost nemá, když zjistí, že profesor lektvarů, kterého tak nenávidí, začne učit tento předmět. Harry se také nemůže smířit s tím, že mu (Snapovi) ředitel Albus Brumbál stále věří. V tomto roce jde především o zaměření na nonverbální zaklínadla. Snape se zde ale také dlouho neudrží, jelikož na konci dílu se o něm všichni dozvědí pravdu, že je stále smrtijed (v posledním díle jsou i o tom určité pochybnosti) a že zavraždil Brumbála. Proto také utíká ze školy.
Bylinkářství
Předmět, jež se na škole čar a kouzel učí od prvních ročníků se zabývá kouzelnými rostlinami, které v mudlovském světě nenajdeme. Vuučuje se ve sklenících, kde jsou jednotlivé rostliny pěstovány a které mají různé stupně, podle nebezpečnosti. Jak jsme postřehli z filmu, některé mají opravdu zvláštní vlastnosti. Vezměme si Mandragoru- když ji vyndáte z květináče, křičí a kouše(jak ve filmu zjistil pan Malfoy). Kouzelnické bylinky jsou opravdu zvláštní. Vyučuje je profesorka Prýtová, kolejní ředitelka mrzimoru.
Kouzelné formule
Kouzelné formule vyučuje malý profesor Kratiknot který si vždy stoupá na velký stoh knih aby viděl na žáky. V kouzelných formulích se žáci učí kouzla jako Lumos (z hůlky vytriskne světlo) nebo Alohomora (otevře zamčený zámek). K vytváření formulí se používá latina, např.: 'Accio:přivolávací kouzlo. Z latinského accire, což znamená volat či přivolávat. Nejčastěji se nám při slovech kouzelné formule vybaví část filmu kdy měli pomoci kouzla Wingardium leviosa vyzdvihnout do výšky brk.
Lektvary
Od prvního do pátého dílu lektvary vyučuje Severus Snape, od šestého dílu pak lektvary učí Horácio Křiklan. Profesor Snape si na Harryho Pottera zasednul. Učil je dělat mnoholičný lektvar, rukojníkův lektvar, lektvar zapomění a tak dále. Profesor Snape v tomco předmětu nadržoval vždy své(Zmijozelské) koleji. Lektvary v podzemních katakombách byli nejhorší předmět vůbec.
Dějiny čar a kouzel
Je to super předmět, i když v knize je spíše protivný. Jako jediný předmět ho vyučuje duch- profesor Binns. Mluví monotónním hlasem, takže se všem otupí mozky. Jedině Hermiona Grangerová dokáže udržet chladnou hlavu. Harry Potter s Ronaldem Weasleym si od ní vždy opisují poznámky.
Astronomie
Létání na koštěti (1. ročník)
Vyučuje se v prvním ročníku a žáci se zde pod vedením madam Hoochové učí létat na koštěti.
Volitelné předměty
Péče o kouzelné tvory
Tento předmět vyučuje Hagrid. Učí od 3.ročníku kdy Harry chodil do Bradavic. Pokud chybí, je zastoupen profesorkou Červotočkovou. Hagrid dostudoval pouze třetí ročník, protože byl vyloučen za to,co neudělal. Ale i přesto mu byl navžen profesorský post.Dříve péči učil profesor Kettleburn, ale odešel na odpočinek dříve než tento předmět začal Harry studovat.
Jasnovidectví
Učí jej profesorka Sibyla Trelawneyová.Učí se zde například věštění z dlaně,čajových lístků apod.Většina studentů jasnovidectví nemá ráda, nejen kvůli tomu, že jim je do spaní, ale i kvůli profesorce. Ta je neustále děsí zvěstmi o smrti. Po odchodu prof.Trelawneyové bude předmět učit kentaur Firenze ,později napůl s prof.Trelawneyovou. Učebna jasnovidectví prof.Trelawnyové se nachází v jedné z věží, do místnosti se vstupuje stříbrným žebříkem, kentaurova učebna vypadá jako mýtina v lese a je ve spodních patrech hradu.
Věštění z čísel
neboli numerologie. Je to disciplína čar a kouzel, při níž se zjišťují vztahy pímen a čísel. Podle, kterých se dá dále věštit, sestavovat charakteristika...
Studia mudlů
Studia mudlů učila dlouho Charita Burbageová, která zemře rukou lorda Voldemorta v Relikviích.
Starodávné runy
Vektorová

Fotky z 6 atd.

23. října 2008 v 11:23 Harry Potter 6
George Weasley
Snape
Romilda

V HP6 nebude souboj v Bradavicích!!!

23. října 2008 v 11:04 New
Režisér se vyjádřil,že v Princi dvojí krve nebude souboj v Bradavicích,jelikož bude i v Relikvii smrti a oni se prý nechtějí opakovat.


No řekněte,že vás to nenaštvalo!

Emma na Frieze Art Fair

22. října 2008 v 12:08 Emma Watson
Emma na Frieze Art Fair