Duben 2008

trailer-scény ze 6!!!

17. dubna 2008 v 16:36
Je tam pár scén z 6!!!!!

new fotky

16. dubna 2008 v 17:56

Nová fotka ze 6.

16. dubna 2008 v 17:55 New

7. díl bude rozdělen na dvě části

16. dubna 2008 v 17:54
Studio Warner Bros. oficiálně sdělilo, že filmová
adaptace poslední sedmé knihy s názvem Harry Potter a Relikvie smrti bude rozdělena do dvou filmů! A také zdělila kdo přesně se ujme postu režiséra.
Už je to oficiální... S Harrym se v kinech jen tak nerozloučíme. První film půjde do kin v listopadu 2010 a pokračování pak půl roku poté - tedy v květnu 2011. Dokonce už studio zveřejnilo, jak se budou oba díly jmenovat. Docela prostě: Harry Potter and the Deathly Hallows Part I a Harry Potter and the Deathly Hallows Part II.
Samozřejmě, první co vás napadne je, že Warner Bros. chtějí na Potterovi ještě vydělat na poslední chvíli, co nejvíc to půjde, ale fanoušci přijali toto rozhodnutí s nadšením. (jak kdo teda...) Znamená to totiž, že se více než sedmisetstránková knížka nebude muset příliš krátit. Brutální krácení a vyhazování pro fanoušky důležitých pasáží a celkové zhušťování děje - to byly hlavní výtky potterovských fandů proti filmovým adaptacím. Rozhodnutí rozdělit poslední díl, ve kterém už tolik vedlejších dějových linek není, je tedy pro fandy více než potěšující zprávou.

V článku pro LA Times bylo také odhaleno, kdo se ujme režie posledního dílu. Nebude to ani Guillermo del Toro, jak filmoví fanoušci doufali, nebude to ani Alfonso Cuarón nebo Steven Spielberg. Režie posledních dvou dílů filmové potterovské ságy se ujme opět britský filmař David Yates, který natočil už adaptaci Fénixova řádu a nyní pracuje na filmové verzi šesté knihy s přízviskem Princ dvojí krve.

PotterWeb.cz